Lidé ztrácejí vlasy každý den. Proto pokud vám vypadne 50 až 100 pramínků, nemusíte si dělat zbytečné vrásky na čele. V případě ale, že každé ráno vyčesáváte celé hory vlasů, měli byste zvýšit pozornost. Vypadávání vlasů obyčejně souvisí s několika příčinami a pokud jejich zdroj nezačnete včas řešit, můžete být brzy plešatý.

Genetika, hormony a stres

Za řídnutím vlasů stojí několik faktorů. Mezi nejčastěji patří genetika. Takže pokud vaši rodiče trpí ztrátou vlasů, je pravděpodobné, že podobný osud postihne i vás. Naštěstí i s touto nemilou prognózou dokáže bojovat. Různé stavy také dokáží způsobit hormonální změny a nemoci. Proto stačí, abyste byla těhotná či v období laktace a váš hřeben se jednou dva naplní vypadanými houfy kadeří. Podobný scénář se opakuje i v období přechodu. No a zdraví vlasů výrazným způsobem ovlivňuje i stres, deprese a léky na rakovinu, vysoký krevní tlak či DNU.

Nesprávná péče

Naší koruně kráse však není ukradená ani každodenní péče. Absence kondicionérů, výživových masek a nadměrné používání laků na vlasy si často vybírá svou daň právě v podobě ztráty vlasů. Takže pokud chcete zabránit tomu, abyste se za pár let ocitli plešatý, měli byste popracovat na pravidelném mytí a ošetřujících kúrách. Zbavte se také zlozvyku vlasy neustále žehlit nebo kulmovat a také zapomeňte na gumičky. Vlasy v copě totiž způsobují trakční alopecii, což je odborné pojmenování pro vypadávání vlasů způsobené utahanými účesy.

Dodejte vlasům správný stimul

I vy jste se v předchozích řádcích našli? Naštěstí nemusíte hned věšet hlavu! Každou vlasovou komplikaci lze zčásti nebo zcela vyřešit. V první řadě se však zaměřte na své zdraví. Pokud kojíte nebo jste těhotná, počkejte s kúry do skončení tohoto období. Podobně postupujte iv případě dalších zdravotních potíží. Potom se zaměřte na zvýšenou péči o vlasy prostřednictvím vhodných kosmetických přípravků a doplňků stravy. O stimulaci růstu vlasů se postará například revoluční stimulant HAIR AnaGain Nu & Camu Camu. Ten je složen z mladých výhonků hrachu, které se pěstují ve speciálních bioreaktorech bez půdy. Díky tomu má HAIR AnnaGain Nu & Camu Camu bezkonkurenční výsledky při růstu nových vlasů u lidí, kteří je řídnutím trpí z genetických i jiných důvodů.