Jednou z nejčastějších otázek, na které se nás často ptají, je jak pečovat o Včelobal. V této souvislosti vám Ecolife přináší užitečné tipy, jak o tento ekologický produkt pečovat.

Péče o Včelobal je poměrně jednoduchá. Po použití stačí BeeLobal opláchnout studenou nebo vlažnou vodou a můžete použít ekologický mycí prostředek spolu s jemnou houbičkou. Po umytí nechte BeeLobal přirozeně uschnout nebo jej otřete hadříkem.

Pokud byste chtěli podrobnější návod, samozřejmě vám jej rádi poskytneme.

Jak Včelobal správně umýt?

BeeLobal obsahuje včelí vosk, který nejen pokrývá povrch, ale má také přirozené antibakteriální vlastnosti, takže se nemusíte bát, že by se příliš ušpinil. Proto stačí voskový obal opláchnout studenou nebo vlažnou vodou - nikdy ne horkou.  Pokud je BeeLobal silně znečištěný, můžete použít ekologický čisticí prostředek. Nečistoty snadno odstraníte hadříkem nebo houbičkou a poté jej opět opláchnete. Nemusíte jej však ždímat a rozhodně jej nedávejte do pračky nebo myčky nádobí. Včelobal můžete snadno vyždímat a poté opět opláchnout.

Jak sušit Včelobal?

Po umytí nechte včelobal jednoduše uschnout. Můžete ho pověsit na balkon, na prádelní šňůru nebo ho jednoduše položit na odkapávač na nádobí či jinou čistou sušící plochu. Je důležité, abyste je nikdy nesušili na horkém radiátoru, protože by to mohlo Včelobal poškodit.

Jak uložit Včelobal?

Když je Včelobal suchý, můžete ho složit, srolovat nebo uložit do zásuvky či na polici. Mnoho lidí ji skladuje s ubrousky, aby je měli vždy po ruce. Důležité je pamatovat na to, že kulička Včelobal by nikdy neměla být vystavena přímému slunečnímu záření.

Tato jednoduchá opatření zajistí, že váš Včelobal vydrží dlouhá léta používání a bude sloužit nejen vám, ale i životnímu prostředí. Pokud zjistíte, že váš obal již není v nejlepším stavu, můžete se podívat do našeho článku, kde najdete návod, jak jej obnovit a vrátit mu původní funkčnost spolu s Včelopravářem.