Včelopravář je vytvoren z přírodního včelího vosku, živice a jojobového oleje. Tato směs obnovuje voskovou membránu Včelobalu, čím ji znovu dělá přilnavou, tvarovatelnou a lepší v ochraně potravin. Pravidelnou údržbou mohou vaše voskové obaly vydržet několik let intenzivního používání. Proces celé této aromatičné činnosti zabere přibližně 20 minut.


S Včelopravárem můžete jednoduše a rychle obnovit staré voskové obaly přímo v pohodlí vašeho domova. Balení obsahuje 15-gramový blok ztuhlé směsi a návod, jak na to. Jedno balení Včelopravára postačí přibližně na opravu tří Včelobalů různých velikostí (S, M, L - po jednom) nebo dvou Včelobalů velikosti "Bagetka" - L.K obnově Včelobalu budete potřebovat:

  • Papír na pečení 2 x
  • Včelopraváře
  • Jemné struhadlo nebo nůž
  • Žehličku nebo teplozvdušnou troubu
Postup s použitím žehličky:
 
  1. Směs Včelopraváře necháme v ledničce ztuhnout po dobu alespoň 2 hodin. Poté ji můžeme snadno nastrouhat nebo nakrájet na drobné kousky.
  2. Na pracovní plochu položíme pečicí papír. Na něj umístíme Včelobal, který chceme opravit. Rovnoměrně posypeme voskovými pilinami, minimálně 5 cm od okrajů. Množství vosku určíme podle opotřebení Včelobalu.
  3. Včelobal s rozetřeným voskem přikryjeme druhým kusem pečicího papíru. Nastavíme žehličku na střední teplotu a přejedeme jí po papíru tak, aby se vosk rovnoměrně pokryl celou plochu Včelobalu. Není potřeba bubliny pod papírem na pečení vytlačovat, nemají vliv na kvalitu obnovy obalu.
  4. Ubrousek oddělíme od pečicího papíru, ještě když je horký. Dbejte na opatrnost s prsty!

 
Oprava bez žehlení:
 

Pokud nemáte žehličku, můžete Včelobal obnovit v troubě. První dva kroky jsou stejné.
 

  1. Poté zahřejeme troubu na 200 °C. Včelobal umístěný na pečicím papíru položíme na plech tak, aby se nedotýkal stěn trouby. Plech vložíme do trouby a sledujeme tání vosku, abychom plech včas vyjali. Nedoporučuje se ponechat Včelobaly v troubě déle než 2 minuty, protože kombinace vosku a bavlny je velmi hořlavá!

Včelobal je nyní připraven chránit vaše potraviny a zachovat jim čerstvou chuť a vůni co nejdéle. Ecolife vám děkuje, že jste se rozhodli jít ekologickou cestou s Včelobalem!