Hlavní menu
Produkty v košíku

Využijte naší AKCE!

BIO Maitake 100g - ve formě prášku

BIO Maitake 100g - ve formě prášku
BIO Maitake 100g - ve formě prášku
351 Kčs DPH
Cena bez DPH: 292 Kč
3 507 Kč / 1kg
  • Ve formě prášku
  • 100g v balení
  • Bio kvalita

Maitake (trsovnice okvětní lístky), nebo tančící houba, je velmi populární houba a v současnosti se pěstuje po celém světě. Tradiční čínská medicína věří v její pročišťující účinky a využívá ji už tisíce let. Nyní vám Maitake nabízíme ve formě houbového prášku (powder/biomasa), kdy se usušená plodnice houby rozemele na velmi jemný prášek speciální metodou shellbroken, při které dojde k narušení chitinového obalu buňky a uvolnění účinných látek. Oproti extraktu má tato forma jemnější působení. Maitake se pěstuje na organickém substrátu. Základem tohoto substrátu je směs pilin, organické pšeničné otruby, čerstvá poda, třtinový cukr a přírodní sádrovec. Pro výrobu našich extraktů používáme plodnice.

Maitake, nazývaná česky trsovnice okvětní, je již po několik staletí v Asii velmi vážená, protože její potenciál blahodárných účinků pro lidské tělo je ohromný. Maitake obsahuje celou řadu vitálních látek, především je pozoruhodný její vysoký obsah ergosterolu, což je předstupněm vitamínu D. Maitake díky svým účinkům dokáže harmonizovat metabolismus člověka.

Maitake nebo trsovnice lupenovitá, Grifola frondosa, v překladu tančící houba (tento název vychází z reakce hledačů, kteří radostí tancovali, když tuto úžasnou a vysoce ceněnou houbu našli) je chorošovitá parazitická houba s s mnoha stami zrostlými klobouky. Plodnice Maitake tak dosahuje šířky i 100 cm. Roste při bázích stromů a pařezů. Maitake má domovinu v Asii a na severu Ameriky, ale v současnosti je rozšířena po celém světě a pěstuje se i komerční.

 Maitake je populární v kulinářství, má bohatou delikátní chuť a velmi příjemné aroma, ale ještě více je známá jako vitální houba využívaná po tisíce let v tradiční čínské medicíně, zatímco „západní kultury“ ji poprvé popsali až v roce 1785, a mykolog James J. Dickson. Maitake obsahuje mnoho biologicky aktivních látek, vitamíny a minerály počínaje, polysacharidy, proteoglykany (D-frakce), fenoly, flavonoidy, a nenasycenými mastnými kyselinami nekonče.

Kvalita našich produktů a spokojenost zákazníků má pro nás nejvyšší prioritu. Všechny naše produkty jsou pravidelně testovány na těžké kovy, pesticidy a jiné látky zatěžující lidský organismus. Tento produkt splňuje navíc kritéria pro BIO.

Dávkování

  • 1 - 3 g denně s minimálním půlhodinovým odstupem od jídla, rozmíchat v cca 1dcl vody a vypít (1 zarovnaná kávová lžička = 2 g prášku)
    doporučujeme užívat vždy 5 dní v týdnu a 2 dny vynechat
    užívejte na lačno (min. 30 minut před jídlem nebo  60 minut po jídle)
    při užívání vitálních hub doporučujeme zvýšit příjem vitamínu C, který zvyšuje vstřebatelnost účinných látek. Například ve formě extraktu brazilské třešně Aceroly.
Štítky: BIO Maitake
Složení Maitake (trsovnice lupenovitá)
Použití 1 - 3g denně s minimálním půlhodinovým odstupem od jídla, rozmíchat v cca 1dcl vody a vypít (1 zarovnaná kávová lžička = 2 g prášku). Doporučujeme užívat vždy 5 dní v týdnu a 2 dny vynechat. užívejte na lačno (min. 30 minut před jídlem nebo 60 minut po jídle). při užívání vitálních hub doporučujeme zvýšit příjem vitamínu C, který zvyšuje vstřebatelnost účinných látek. Například ve formě extraktu brazilské třešně Aceroly.
Hmotnost 100g
Upozornění produkt není určen pro děti do 3 let, pro těhotné a kojící ženy. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Uchovávejte mimo dosah dětí. Produkt neslouží jako náhrada pestré stravy. Neobsahuje efedrin, kofein, lepek, konzervační látky, barviva a ani cukr. Produkty na těchto stránkách jsou doplňky stravy. Nejde o léky a nelze je za předepsané léky zaměňovat.
Balení 100g BIO prášku z plodnice Grifola frondosa (biomasa/powder)
Benefity Bio kvalita. Finální výroba našich produktů probíhá za nejpřísnějších hygienických podmínek v České republice. K výrobě používáme standardy ISO 9001/2009, certifikované HACCP a systém jakosti IFS.
Značka Myco Medica

Nejčastější dotazy o tomto produktu.
Nenašli jste odpověď na svůj dotaz?

Napište recenzi

Špatné Dobré