Hlavní menu
Produkty v košíku

Využijte naší AKCE!

Bez černý 30g, sušené květiny

Bez černý 30g, sušené květiny
Bez černý 30g, sušené květiny
76 Kčs DPH
Cena bez DPH: 63 Kč
253 Kč / 100g
  • Vhodná jako čaj
  • Na žaludeční problémy
  • Při nachlazení, bronchitidě, angíně

Sušený bez květiny
Bez černý (Sambucus nigra) je stromovitý druh s černými plody. Tato bylina je lidstvu známá a používá se již celá staletí kvůli jejím mnoha vlastnostem. Bez se nazývá „přírodní lékárna“ kvůli svému bohatému obsahu biologicky aktivních látek. Bezové květiny mají účinek na pocení a vykašlávání a používají se při nachlazení, bronchitidě, rýmě, horečce, angíně jako změkčovadlo chrapotu.

Sušené bezové květy se stopkami nebo bez nich jsou bílé nebo světle nažloutlé, slabého zápachu a sladké slizovité chuti, které následně působí na podráždění hrdla. Používá se pro různé odvary, čaj, džusy, extrakty a sirupy. Obklady spařených květin se používají pro těžce se hojící rány, revma, otoky a dovnitř. Při žaludečních a duodenálních vředech, gastritidě, hypertenzi, jarní únavě. Stimuluje funkci jater, má sedativní účinek na nervový systém.

Bezové květiny sklízíme ručně z bezové plantáže v Tvrdošovcích. Bez pěstujeme přirozeným způsobem na travnatém podloží. Jedinými úkony jsou sečení trávy a kapková závlaha. Balíček 30g bezových květů je získán vysušením téměř 200g čerstvých květů teplem z geotermálního vrtu v Tvrdošovcích.

Použití 3 čajové lžičky se vaří 10 minut ve 250 ml vroucí vody. Konzumujte 2 - 3 šálky horkého čaje denně. Pijte po doušcích
Balení 30g
Skladování na suchém a tmavém místě
Značka Tvrdošovské Zlato

Nejčastější dotazy o tomto produktu.
Nenašli jste odpověď na svůj dotaz?

Napište recenzi

Špatné Dobré