Hlavní menu
Produkty v košíku

Využijte naší AKCE!

Hericium 50% 90ks

Hericium 50% 90ks
-24 %
Hericium 50% 90ks
856 Kč
1 121 Kč
Cena bez DPH: 713 Kč
14 262 Kč / 1kg
  • Výtažek až 500mg
  • 90ks v balení
  • 100% Vegan

Hericium (korálovec ježovitý) je nedílnou součástí čínské medicíny. Tato parazitická houba má podle ní schopnost vyrovnávat yin a yang v těle. Vyzkoušejte ji v ideálním poměru polysacharidů, fytosterolů, erinacinů, ergosterolů a dalších bioaktivních látek. Naše Hericium se pěstuje na organickém substrátu. Základem tohoto substrátu je směs pilin, organické pšeničné otruby, třtinový cukr a přírodní sádrovec. Pro výrobu našich extraktů používáme plodnice.

Hericium (korálovec ježovitý, v angličtině je známý jako lví hříva, Hericium erinaceus) patří mezi jedlé stopkovýtrusové vitální houby pocházející z Asie, hodně se také vyskytuje na severu Ameriky. Hericium lze vzácně nalézt iu nás.

Nabízíme Hericium s vysokou a garantovanou koncentrací účinných látek pro nejlepší výsledky: min. 50% polysacharidů (reálně bývá 53-54%), min. 20 % β-1,3/1,6 D-glukanů

Své jméno houba získala podle unikátního tvaru plodnice, která je kulovitá a rozvětvená a může mít průměr až 30 cm. Hericium má jemnou chuť a konzistenci připomínající ryby. Roste paraziticky v trsech na poškozených kmenech stromů či pařezech. Hericium má své pevné místo v tradiční čínské medicíně. Podle ní dokáže Hericium vyrovnávat nerovnováhu yin a yangu v celém organismu.

V současnosti se zkoumá vliv Hericia na produkci NFG (nervového růstového faktoru). V tradiční čínské medicíně se Hericium využívalo zejména pro jeho schopnost harmonizovat žaludek a slezinu. Podobně jako jiné vitální houby je i Hericium bohaté na polysacharidy – beta glukany, minerály, stopové prvky, specifické pro něj jsou také diterpenoidy – hericenony a erinaciny. Dalšími významnými složkami Hericia jsou kyselina palmitová, cukrový alkohol threitol a D-arabinitol nebo provitamin D2 a jiné.
Staří čínští a japonskí lékaři dokázali využít jeho funkce An Shen (uklidnit ducha) a poznali také jeho příznivý vliv na posílení mentálních funkcí.

Účinky podle tradiční čínské medicíny

Posiluje žaludek a reguluje jeho Qi, doplňuje slezinu a napomáhá trávení, zklidňuje ducha Shen a posiluje činnost mozku, působí na všechny orgánové soustavy.

Charakteristika podle tradiční čínské medicíny

Teplota – neutrální. Chuť – sladká, fádní. Tropismus – slezina, žaludek, srdce (podle jiných zdrojů + játra, ledviny nebo všechny okruhy).

Dávkování

  • zvýšená dávka: 3–10 kapsle denně (je vhodné poradit se s lékařem nebo praktikem čínské medicíny)
  • běžná dávka: 1–2 kapsle denně
  • doporučujeme užívat vždy 5 dní v týdnu a 2 dny vynechat
  • kapsle užívejte na lačno (min. 30 minut před jídlem nebo 60 minut po jídle), zapíjejte vodou nebo slabým zeleným čajem
  • při užívání vitálních hub doporučujeme zvýšit příjem vitamínu C, který zvyšuje vstřebatelnost účinných látek. Například ve formě extraktu brazilské třešně Aceroly
Štítky: Hericium
Složení Hericium (korálovec ježovitý, Hericium erinaceus) / 500mg / 1 tobolka
Použití zvýšená dávka: 3–10 kapsle denně (je vhodné poradit se s lékařem nebo praktikem čínské medicíny) běžná dávka: 1–2 kapsle denně doporučujeme užívat vždy 5 dní v týdnu a 2 dny vynechat kapsle užívejte na lačno (min. 30 minut před jídlem nebo 60 minut po jídle), zapíjejte vodou nebo slabým zeleným čajem při užívání vitálních hub doporučujeme zvýšit příjem vitamínu C, který zvyšuje vstřebatelnost účinných látek. Například ve formě extraktu brazilské třešně Aceroly.
Hmotnost 55,8g
Upozornění Produkt není určen pro děti do 3 let, pro těhotné a kojící ženy. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Uchovávejte mimo dosah dětí. Produkt neslouží jako náhrada pestré stravy. Neobsahuje efedrin, kofein, lepek, konzervační látky, barviva ani cukr. Produkty na těchto stránkách jsou doplňky stravy. Nejde o léky a nelze je za předepsané léky zaměňovat.
Balení Obsah balení: 90 kapslí á 500mg extraktu - v rostlinných kapslích (rostlinné jsou vhodné i pro vegany)
Benefity 100% Vegan. Finální výroba našich produktů probíhá za nejpřísnějších hygienických podmínek v České republice. K výrobě používáme standardy ISO 9001/2009, certifikované HACCP a systém jakosti IFS.
Značka Myco Medica

Nejčastější dotazy o tomto produktu.
Nenašli jste odpověď na svůj dotaz?

Napište recenzi

Špatné Dobré