Hlavní menu
Produkty v košíku

Využijte naší AKCE!

Auricularia 30% 90ks

Auricularia 30% 90ks
-19 %
Auricularia 30% 90ks
628 Kč
780 Kč
Cena bez DPH: 524 Kč
10 475 Kč / 1kg
  • Výtažek až 500mg
  • 90ks v balení
  • 100% Vegan

Auricularia (Judášovo ucho, uchovec bezový) je ceněna pro široké spektrum účinků. V Auricularii můžeme najít velké množství minerálních látek, vitamínů, polysacharidů – beta glukanů i vlákniny. Je také zdrojem esenciálních aminokyselin, nenasycených mastných kyselin nebo antioxidačního melaninu a mnoha dalších látek.

Naše Auricularia se pěstuje na organickém substrátu. Základem tohoto substrátu je organická směs pilin, organické pšeničné otruby, třtinový cukr a přírodní sádrovec. Pro výrobu našich extraktů používáme plodnice.

Díky biofermentaci a následnému zpracování metodou horkovodní extrakce nabízíme vysoce kvalitní výtažek z auricularie v ideálním poměru účinných látek pro nejlepší výsledky: min. 30% polysacharidů (reálně bývá 33-34%).

Auricularia (Auricularia polytricha) je houba rostoucí na kmenech stromů, nejčastěji se nachází na bříze. Její plodnice mají velikost do 10 cm, jsou pružné a poddajné, připomínají ušní lalok (v angličtině se také jmenuje the ear jelly fungi) a barvu mají nejčastěji červeno-hnědou. I v našich lesích lze Auricularii najít, a to od března až do prosince. Auricularia je významnou součástí asijské kuchyně, a to díky svému vzhledu a konzistenci. V Asii se jí vypěstuje až 500 000 tun.

Účinky podle tradiční čínské medicíny

Vyživuje yin a zvlhčuje, vyživuje yin a zvlhčuje, oživuje krev, zastavuje bolest, vyživuje plíce, zastavuje krvácení (děloha, hemoroidy), posiluje pohyb střev

Charakteristika podle tradiční čínské medicíny

Teplota – neutrální, Chuť – sladká, Tropismus – játra, slezina

Dávkování

  • zvýšená dávka: 3–10 kapsle denně (je vhodné poradit se s lékařem nebo praktikem čínské medicíny)
  • běžná dávka: 1–2 kapsle denně
  • doporučujeme užívat vždy 5 dní v týdnu a 2 dny vynechat
  • kapsle užívejte na lačno (min. 30 minut před jídlem nebo 60 minut po jídle), zapíjejte vodou nebo slabým zeleným čajem
  • při užívání vitálních hub doporučujeme zvýšit příjem vitamínu C, který zvyšuje vstřebatelnost účinných látek. Například ve formě extraktu brazilské třešně Aceroly
Složení Auricularia (Jidášovo ucho, černý bez) / 500 mg / 1tobolka
Použití zvýšená dávka: 3-10 kapslí denně (doporučujeme konzultovat s lékařem nebo praktickým lékařem čínské medicíny). Běžná dávka: 1-2 kapsle denně, doporučujeme užívat vždy 5 dní v týdnu a 2 dny vynechat. Kapsle užívat nalačno (min. 30 minut před nebo 60 minut po jídle), zapít vodou nebo slabým zeleným čajem. Při užívání vitálních hub doporučujeme zvýšit příjem vitaminu C, který zvyšuje vstřebávání účinných látek.
Hmotnost 55,8g
Upozornění produkt není určen pro děti do 3 let, pro těhotné a kojící ženy. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Uchovávejte mimo dosah dětí. Produkt neslouží jako náhrada pestré stravy. Neobsahuje efedrin, kofein, lepek, konzervační látky, barviva ani cukr. Produkty na těchto stránkách jsou doplňky stravy. Nejde o léky a nelze je za předepsané léky zaměňovat.
Balení 90 kapslí á 500 mg extraktu - v rostlinných kapslích (rostlinné kapsle jsou vhodné i pro vegany)
Benefity 100% Vegan. Finální výroba našich produktů probíhá za nejpřísnějších hygienických podmínek v České republice. K výrobě používáme standardy ISO 9001/2009, certifikované HACCP a systém jakosti IFS.
Značka Myco Medica

Nejčastější dotazy o tomto produktu.
Nenašli jste odpověď na svůj dotaz?

Napište recenzi

Špatné Dobré